Poslední dva živé semináře na téma vnitřního dítěte

Další neplánuji do odvolání.

21 ZÁZRAKŮ s vnitřním dítětem – 3. díl

Zřejmě už netrpělivě čekáte, jaké jsou ty poslední zázraky s vnitřním dítětem. Dala jsem jich dohromady symbolických 21, ale věřte mi, že je jich mnohem víc.

Sami na to přijdete, když své dětské JÁ obejmete a začnete ho zahrnovat péčí a láskou. Nic to nepřekoná. Opravdu jste těmi, kdo tomuto človíčku ve vás nejlíp rozumí a tak může pomoci porozumět potřebám a touhám i ostatních.

Těhle „posledních“ 7 ZÁZRAKŮ s vnitřním dítětem opravdu stojí za to. Co víc si člověk může přát než žít v hojnosti, bez závislostí, bez násilí ať už psychického nebo fyzického, v uvolnění a naplnění.

To všechno tato terapie umí. Pojďte se podívat na to, jak to může ve vašem životě vypadat, když se touhle cestou vydáte.

 

Zázrak č. 15

KONEC NÁSILÍ A UBLIŽOVÁNÍ

Skrze spojení s vnitřním dítětem přestanete ubližovat sobě i ostatním.
To je asi jedna z nejdůležitějších věcí, které spojení s vnitřním dítětem přináší.

Jako malí jsme zažívali bezpráví a bezmoc. Někdo více někdo méně, ale téměř všichni v nějaké míře. Ať už fyzického nebo možná častěji psychického rázu, které dokáže být tak skryté.

Všechny tyto zážitky v nás zanechaly stopy – rány na srdci, tělesná napětí a skrytou bolest. Jako malí jsme se nemohli bránit. Tato příkoří v nás stále žijí.

Ne zřídkakdy se pak projevují ve formě ať už fyzického nebo psychického násilí na našich blízkých. Všechny tyto pokřivené vztahy z našeho dětství se přenášejí do našich vztahů v dospělosti a my často nevíme, co s tím.

Když obejmete své vnitřní dítě a uznáte a přijmete i tuto část sebe sama, budete se s tím moci postupně vyrovnat. Existují způsoby, jak všechnu tuto bolest a potlačený vztek konstruktivně dostat ven, aniž bychom tím ubližovali ostatním.

Už nebudete muset nic z toho, co jste sami zažili, předávat dál. Tím, že obejmete tohle zraněné dítě a dáte mu potřebnou lásku a přijetí, pochopíte, že lze jít i jinou cestou. Už nebudete chtít nikomu ubližovat. Když dokážete dát přijetí a lásku sobě, budete ji schopni dát lidem venku.

Léčení dětských zranění má sílu změnit svět.

 

 

Zázrak č. 16

KONEC ZÁVISLOSTÍ

Skrze spojení s vnitřním dítětem přestanete potřebovat jakoukoliv závislost.

Všechny naše závislosti mají své kořeny v našem dětství. Možná je to pro vás překvapivé, ale opravdu je to tak. Jejich vznik souvisí s mírou uspokojení našich základních vývojových potřeb z raných fázích dětství – potřeb fyziologických, potřeby bezpečí, blízkosti, dotyku, lásky a přijetí.

Pokud tyto potřeby nebyly v dostatečné míře uspokojeny, je velká pravděpodobnost vzniku různých druhů závislostí v dospělosti nebo dokonce už během dětství. Týká se to všech možných závislostí – na jídle, na alkoholu, na cigaretách, na lidech, na drogách. Často je jejich vznik podmíněn touhou někam patřit nebo podvědomým únikem od nepříjemných pocitů nebo naopak způsobem jak zažívat příjemné pocity.

Jakmile začnete dosycovat, co vám chybělo v dětství, přestanete mít důvod hledat nasycení jinde v podobě různých náhražek.

Když obejmete své vnitřní dítě a dovolíte si přijímat dotek, blízkost a lásku, už si nebudete chtíti ubližovat tím, co vám vlastně neprospívá. Ačkoliv jsou některé závislosti už i tělesné, jakmile vyřešíte jejich pravou příčinu, můžete se zbavit i těch.

Není nic krásnějšího, než se začít sytit tím, co nám opravdu prospívá, co nás živí a uzdravuje.

Už nebudete chtít jinak, jakmile si zažijete jaké to je, cítit to všechno, po čem jste roky podvědomě toužili. Pak budete postupně moci dát sbohem svým závislostem a radovat z plnosti života.

 

 

Zázrak č. 17

UVOLNĚNÍ

Skrze spojení s vnitřním dítětem postupně dojde k velkému uvolnění jak na psychické tak i na fyzické úrovni.

Jen si představte jaké to asi je, když si začnete věřit a přestanete rozebírat, co jste jak udělali a co komu řekli. Pustíte vysoké nároky, strach z chybování a strach z odmítnutí. Svým pocitům dáte zelenou, necháte věci plynout a budete sami sebou.

ÚLEVNÉ, co říkáte?

Všechny vnitřní mechanizmy, které nám nedovolují být sami sebou, v nás vyvolávají a udržují napětí. Jsou založené na strachu z odmítnutí a touze po přijetí.

Tato napětí v sobě neseme už od dětství, tedy dlouhodobě. Skoro by se dalo říci, že je náš tělesný systém neustále v modu přežití, ve stavu permanentního podvědomého ohrožení. Což je pro tělo stres a to je velmi vyčerpávající. Taková chronická napětí mohou vést i ke vzniku nemocí.

Tělo má velmi dobrou paměť. A i když my jsme některé situace z dětství už dávno zapomněli, naše tělo si je stále pamatuje v podobě různých svalových napětí.

Léčení vnitřního dítěte je proto zaměřené i na uvolňování tělesného napětí.

Až vás přestanou ovládat události z minulosti, ohromně se vám uleví na všech úrovních. Po ničem jiném naše tělo ani netouží, než být uvolněné. Místo toho jsme spíše v pozoru. Jakmile své dětské JÁ pozvete do svého života, začne se vám ukazovat vaše osobní cesta za uvolněním.

 

 

Zázrak č. 18

PRAVÝ POTENCIÁL

Skrze spojení s vnitřním dítětem objevíte svůj opravdový potenciál.

Málokdo z nás byl jako dítě milován a respektován ve své přirozenosti a opravdovosti se vším všudy. Málokoho z nás nechali jít si za tím, co ho baví a naplňuje. Díky tomu se nemohl projevit náš pravý potenciál.

Každé dítě je jedinečné a má talent na určité věci. Nikdo z nás vlastně neví, jak by to vypadalo, kdybychom mohli jít za tím, co nás bavilo. Nikdy však není pozdě se vydat za tím, co nás naplňuje a baví.

Možná v životě po něčem toužíte, ale nedovolíte si za tím jít. Možná, že vám to moc nedovolují okolnosti. Nicméně aby do našeho života mohlo přijít něco, po čem toužíme, je jen na našem vnitřním nastavení.

Každý máme ve své moci postupně přeskládat své vnitřní postoje. Opustit ty, které už nám neslouží a brání nám žít naplněný život a najít ty, které nám prospívají a přinášejí nám radost a uvolnění.

Když se spojíme se svým vnitřním dítětem, spojíme se se svým pravým já. Spojíme se se svými touhami a sny. Začne růst naše odvaha být sám sebou. Můžeme pak oprášit své vlohy a dovolit si je nechat ožít.

V každém z nás je mnohem větší potenciál, než si myslíme. Každý máme v sobě mnohá nadání, která spí a zůstala nevyužita. V každém z nás je potenciál dostat od života mnohem víc, než si dokážeme představit. Jestli se to stane, záleží jen na nás. Stačí udělat ten první krok, a potkat se se svým dětským JÁ.

 

Zázrak č. 19

RADOST A HRAVOST

Skrze spojení s vnitřním dítětem do vašeho života přijde víc radosti a hravosti.

Stačí se jen podívat na malé dítě, které se směje nebo je ponořené do nějaké činnosti nebo si hraje nebo neúnavně skáče na trampolíně. To je panečku živost! My ji v sobě máme stále. A kdykoliv ji můžeme pozvat do svého života.

Můžeme ODHODIT všechna ta MĚLO BY SE a NESMÍ SE a začít ŽÍT NAPLNO. Následovat hlas svého srdce. Najít sebe sama a začít se radovat ze života.

Hravost můžeme vnést do jakékoliv každodenní činnosti. Své vnitřní dítě v sobě můžeme nechat žít. A ruku v ruce s moudrým dospělým v nás mohou vytvořit úžasné věci.

Spojit se s vnitřním dítětem totiž neznamená být dětinský. Naopak to znamená dospět. Dospět a převzít zodpovědnost za svůj život do svých rukou a začít ho aktivně tvořit podle svých představ. Objevit v sobě svůj plný potenciál, najít svou hodnotu, získat sebedůvěru a otevřít se lásce. Přenechat svým blízkým zodpovědnost za jejich štěstí a začít volně dýchat.

Když dovolíte, aby se vnitřní dítě stalo vaším parťákem, radost a hravost se stanou každodenní součástí vašeho života.

 

 

Zázrak č. 20

HOJNOST

Skrze spojení s vnitřním dítětem začnete vnímat, že je všeho dost.

Pocity nedostatku pramení z nenasycených potřeb z dětství. Často nás ženou nesprávným směrem a máme pocit, že to, co nám chybí, jsou nejnovější technologické výdobytky, nejlepší auta, nejluxusnější dovolená, nejmodernější oblečení.

Je pozoruhodné, že bohatí lidé světa mluví o tom, že ani velké majetky ani hodně peněz jim vnitřní pocit štěstí nepřinesly. Nicméně je těžké povídat nenasycenému o pocitu z přejedení, to je mi jasné. 🙂

Když začnete léčit svá zranění z dětství a dosycovat si, co vám chybělo, začnete mít pocit, že lásky je dost, protože vy sami budete svým zdrojem lásky.

Pak začnete vnímat kolik je lásky venku. Začnete si víc věřit, stát si za sebou a dělat věci, které vás baví a naplňují. Ve věcech, které nás baví lze snáze dosáhnout úspěchu a tím se lze snáze dotknout i materiální hojnosti. I kdyby ze s vás nestali milionáři, i tak začnete vnímat, že je všeho dost.

Kdysi jsem tomu sama nevěřila a dnes jsem mile překvapená, že to tak opravdu funguje. Jakmile bude vaše srdce otevřené hojnosti na všech úrovních, začne hojnost proudit do vašeho života.

Základem je však pocit nasycení zevnitř. Když se naučíte, jak si vše potřebné doplňovat sami, hojnost k vám přijde dřív, než se nadějete. Už nebude záležet na tom, kolik čeho bude. Budete mít pocit dostatku všeho.

Tenhle pocit přeju všem.

 

 

Zázrak č. 21

PLNOST ŽIVOTA

Když se spojíte s nejčistší dětskou částí ve vás, váš život rozkvete.

Život je dar a záleží jen na nás, jak s ním naložíme. Jestli ho prožijeme v lásce, radosti, uvolnění, barvách, živosti, hojnosti, vášni, odvaze, touze a naplnění. Nebo jestli zůstaneme obětmi, budeme žít v bolesti, křivdě, nenávisti, osamocení a odmítnutí. Máme to ve svých rukou.

Je tu cesta, jak se přestat nechat vláčet minulostí, jak do svého života pustit všechno, po čem toužíme. Naše dětské já je k tomu klíčem.

Není na co čekat. Život se děje právě teď. Právě teď stojí za to milovat, radovat se, smát se, plakat, prostě žít naplno. Zítra už být nemusí.

Když uzdravíte svůj vnitřní svět a naučíte se s radostí plout na vlnách života, budete se vám žít s lehkostí. Budete moci vnímat, jak vypadá plnost života a na jeho konci nebudete litovat jediného dne. Budete si moci říct, ano, můj život stál za to. Nezůstal jediný kámen neotočený.

Pojďte si dovolit chtít od života víc. Je opravdu jen na nás, jestli pustíme plnost i do svého života. Jestli se naše vztahy začnou plnit porozuměním a láskou, jestli si začneme věřit.

Přeji si, abyste i vy našli odvahu vykročit plnosti života vstříc, nečekali na to, co přijde samo a stali se jeho aktivními tvůrci.

S hlubokou úctou k téhle úžasné terapii, která mi od základu změnila život k lepšímu

Monika

Pečovatelka o vnitřní svět člověka a průvodkyně na cestě za radostí.
Žena, která zná svou hodnotu, žije svůj jedinečný potenciál a má vyživující blízké vztahy. Dnes své bolestné dětství vnímá jako cenný dar.

Monika je autorkou ebooku Léčení vnitřního dítěte v pohodlí domova a ONLINE kurzu Léčení vnitřního dítěte.
Můžete se s ní potkat na živých seminářích Setkání s vnitřním dítětem nebo Osvoboď své vnitřní dítě.

Ráda vám pomůže uzdravit vztah k sobě sama a tím i okolní vztahy. Na šťastné dětství totiž není nikdy pozdě! I vy můžete odložit tíhu a bolest minulosti a začít žít naplňující život plný radosti, odvahy a lásky.

Můj příběh si přečtěte ZDE >>
Komentáře