Jak probudit svou vnitřní záři

Každá žena může působit žensky a přitažlivě. Není třeba si na cokoliv hrát. Jak to ale udělat?

Je to celkem jednoduché. Jen často nevíme, jak na to. Ono se řekne: Stačí si uvědomit svou jedinečnost a skrze vědomí své hodnoty začít zářit. Ale jak to uchopit?

Jak překonat pocity méněcennosti a nedůvěru v sebe sama? Jen vědět totiž nestačí. Je potřeba zažít opravnou zkušenost, aby se mohla přepsat ta bolestná. Proto vznikla Zářivá žena.

Je to cyklus seminářů pro ženy, kde můžou ženy probudit svou vnitřní záři, opustit omezující přesvědčení, která snižují jejich hodnotu a objevit svou jedinečnost.

Chceme se vám představit a podělit se s vámi o to, co nás s Lindou svedlo dohromady, proč je pro nás Zářivá žena tak důležitá a co si z ní každá žena může odnést.

 

Proč zrovna my dvě?

Protože jsme takové zdravé rebelky, které se neberou příliš vážně. Rozbouráváme nefunkční struktury a mechanismy chování, které ženám brání být šťastné. Milujeme život a všechny jeho barvy, přírodu, tanec, vůně, dotek, ženskou pospolitost a moudrost našich těl. To je to, co chceme předávat dál a nakazit tím i ostatní. 🙂

 

Až teď, když jsem sem vložila naši společnou fotku, jsem si všimla, že i barva našeho oblečení vypovídá o našem působení. 🙂

Mojí vášní jsou záležitosti srdceLinda pomocí přírody léčí nejen naše úžasné tělo.

 

Co nás svedlo dohromady?

Monika:  Žena je odjakživa spojená s vůněmi a bylinkami. Už pro svůj úvodní seminář Jsem žena jsem se chtěla spojit s nějakou bylinkářkou, aby tohle léčivé spojení bylo obnoveno. No a kdo hledá, ten najde. 🙂

Slovo dalo slovo, a protože jsme si s Lindou krásně sedly, začala opravdu úžasná spolupráce ku prospěchu ženství. Tam kde je souznění, tam to krásně plyne. A to se nám s Lindou při naší spolupráci děje a krásně nám to potvrzují i účastnice našich seminářů

Linda:  Lidé, kteří se mají setkat, se setkají. Jak už to tak bývá… S Monikou mě spojil společný zájem o naladění na ženskou duši, rituály. Potřebu sdílet s ostatními ženami téma otevření se přirozenému proudění toku života. Děkuji za toto krásné propojení a možnost vytvářet hodnotný program pro ženy.

 

Co tě dovedlo k myšlence vytvořit cyklus Zářivá žena?

Monika:  Valnou část mého života mě doprovázely pocity jako je nízká sebedůvěra, spalující žárlivost a strachy všeho druhu. Podepsalo se na tom mé bolestné dětství. Nebylo pak divu, že mi ani příliš nefungovaly partnerské vztahy a začalo haprovat zdraví.

Jsem vděčná, že už to dnes mám jinak. Po mnohaletém zkoumání a hledání, jak si pomoci, jsem našla svoji hodnotu, opouští mě žárlivost a mám velmi hluboký a léčivý partnerský vztah, který je rok od roku lepší.

A protože vím, že stejné věci trápí i spoustu dalších žen, rozhodla jsem se své poznání předat dál. Aby mohly rozkvést další ženy a partnerské vztahy začaly fungovat ve větší vášni a lásce.

Co si budeme povídat, žena je nejčastěji hybatelkou změn. A každá žena, která začne zářit zevnitř, má vyhráno.

Tím nejzásadnějším momentem, který dokáže proměnit naši vůli ve skutečnost je OSOBNÍ PROŽITEK. Opakovaný léčivý osobní prožitek, který postupně přepisuje naši dosavadní zkušenost, má sílu změnit celý náš život. Proto je Zářivá žena cyklem tří seminářů. Na každý z nich se lze přihlásit samostatně.

Přeju i dalším ženám, aby zažívaly, to co ve svém životě mám já. Aby přestaly soupeřit s muži a namísto toho zažívaly jejich upřímný obdiv k ženské hloubce, nespoutanosti a projevům zranitelnosti. Aby zažívaly ochotu mužů postavit se do mužské síly a stát vedle ženy, jako opravdový muž.

 

Jak ses dostala právě k bylinkám?

Linda:  Od mala jsem byla obklopena lidmi, kteří se zabývali přírodou, zahradami, bylinkami, ale taky duchovními zákonitostmi. Táta byl veterinář a léčbu bylinkami užíval s úspěchem i pro zvířata. Oba rodiče se zabývali léčitelstvím.

Vzpomínám na tu dobu ráda. Viděli jsme často zázraky na počkání. Studovala jsem k tomu bylinky, s tátou jsme vyráběli léčivé masti. Byl o ně zájem, stejně tak jako o fenomén léčitelství. Lidé se začali zpátky tzv. navracet k přírodě.

Uvnitř sebe jsem cítila, že chci jít ještě dál. Pochopit souvislosti. Naučit druhé, aby si uměli sami pomoci. Ať už skrze bylinky nebo změnou postoje ke svému zdraví.

Příroda k nám promlouvá, ukazuje principy, které jsou funkční. Je tu s námi něco, co nás přesahuje, moudrost přírody. A tu v sobě každý máme a můžeme ji uvidět ve své realitě. Později jsem se věnovala studiu aromaterapie. Jsem ráda, že se o to mohu podělit s těmi, které to zajímá.

 

 

Vím, že se dál intenzivně vzděláváš za poznáním. Co Tě tam volá?

Monika:  Jednak je to touha po hlubokém porozumění životu, lidské mysli i tělu. Dál se mi otevírá, jak naplněný může lidský život být. Odkrývají se mi další a další rozměry bytí a hlubší vrstvy mě samotné. Uvědomuju si, jak si sami šlapeme po štěstí a zjišťuju, jak z toho co nejrychleji ven. Pečlivě si ale vybírám, od koho se učit.

Když si uvědomím, jak jsem se kdysi trápila a co zažívám dnes, už nemůžu jinak. Ten, kdo ochutnal plody ráje, touží po tom snídat je každý den. My sami si na zemi tvoříme peklo. Já jsem se s tím rozhodla přestat a světe div se, zažívám zázraky. 🙂

 

Jak se to projevuje v Tvém životě prakticky? Jaké změny zaznamenáváš?

Monika:  Téměř se to nedá popsat slovy. Na některé prožitky jsou slova krátká. Ale pokusím se ti to přiblížit.

Ze závislačky na partnerovi, která ho svou žárlivostí dusila, jsem se stala ženou, která si užívá času, když je sama a neřeší, kde je její muž a co dělá. Zároveň se otevírám dalším hloubkám vztahu. V našem vztahu je rok od roku víc vášně, lásky a svobody zároveň. Dáváme si vzájemnou svobodu, a proto se čím dál radši vracíme k sobě.

Dokážu se za sebe postavit a jít svou cestou.

Volněji se mi dýchá a čím dál líp se cítím ve svém těle. Miluju to, že jsem žena. Jsem víc uvolněná a přitom vnímám svou vnitřní sílu. Jen tak něco mě nerozhází. Z uzlíčku neštěstí jsem se stala sebe-vědomou ženou. Mám pozornost mužů a můžu se schoulit do jejich náruče a mít jejich ochranu. O tom se mi kdysi ani nezdálo.

 

 

Jakou proměnu vidíš u svých klientek, když se vrátí k téhle pradávné moudrosti a začnou následovat přírodní rytmy? A co to přineslo Tobě?

Linda:  Vidím u těch žen krásnou proměnu ve všech oblastech jejich života. Začínají si všímat toho, co předtím neviděly, rozzáří se, stojí přirozeně ve své ženské síle. Mnohdy mi hlásí, že jsou „zázračně“ o pár kilo lehčí. Pocítí změnu nálady, kvality vztahů. Umí přijímat svou cykličnost a menstruaci.

Pro mě to bylo stejné. Následováním vnitřní moudrosti jsem pocítila čistou radost ze života. Harmonii a odvahu dělat to, co mi dává smysl a baví mě to.

 

Co tobě přineslo spojení s přírodou a jejími rytmy?

Monika:  Tohle propojení jsem si začala uvědomovat už při mém studiu čínské medicíny, které mě ovlivnilo do morku kostí. Tenkrát jsem víc začala poslouchat své tělo.

S přijetím ženské cykličnosti jsem se naučila efektivněji používat svou sílu. Přestala jsem na sebe tlačit. Víc plynu. Když se někdy přistihnu, že mi něco nejde a podívám se, ve které jsem fázi, rychle mi dojde, že se neni čemu divit, když se cpu tam, kam nemám.

Pomohlo mi to v každodenním životě i v partnerském vztahu. Už si umím ustát svůj prostor a je to respektováno. Dnes už se můj muž nediví, když se na pár dní v měsíci odstěhuju z ložnice. 🙂

 

Míra naší životní spokojenosti hodně souvisí s tím, jak se cítíme ve svém těle a bylinky jsou snadno dostupným pomocníkem, na kterého se poněkud pozapomnělo. Jak vnímáš dnešního člověka a jeho spojení s přírodou?

Linda:  Mám pocit, že se lidé zase navrací k bylinkám. Někdy to možná přehánějí s výrobou sirupů plných cukru,… ale i tak vnímám posun.

Každý máme možnost proniknout do tajů přírody, poznat nejen léčivé účinky bylin, ale i hojivou schopnost, kterou v sobě máme často ukrytou. Vnímáním své intuice, dostaneme odpovědi na své otázky.

 

Co si ženy ze Zářivé ženy mohou odnést?

Monika:  Při delším bytí v kruhu podpory a bezpečí se každé ženě podaří postupně přepsat leckterá svá přesvědčení a nahradit je novými, která jí přinesou víc spokojenosti do života.

Co Ti tedy, milá ženo Zářivá žena přinese?

  • Odneseš si odtud větší lásku ke svému tělu, umění mu naslouchat a pečovat o něj.
  • Najdeš tady sílu vymezit si svůj prostor. Což je velmi důležité, protože když strádá žena, tak strádá i celá rodina.
  • Odneseš si také nadhled a lehkost a odložíš spoustu bolesti a přesvědčení, která už Ti neslouží.
  • Jedním z největším darů zářivé ženy je sebepřijetí ve své síle i zranitelnosti.
  • Zažiješ tu obrovskou podporu, respekt a vědomí síly ženské pospolitosti a sdílení.
  • Navážeš léčivé spojení s přírodou, jejími cykly i svou vlastní cykličností. Naučíš se účinně a účelně používat svou sílu a obnovovat ji.

Odkryje svou jedinečnost a probudí svou vnitřní záři.

Není na co čekat, co říkáš? 🙂

Monika Nisznanská
Pečovatelka o vnitřní svět člověka a průvodkyně na cestě za radostí.
Žena, která zná svou hodnotu, žije svůj jedinečný potenciál a má vyživující blízké vztahy. Dnes své bolestné dětství vnímá jako cenný dar.

Monika je autorkou ebooku Léčení vnitřního dítěte v pohodlí domova a ONLINE kurzu Léčení vnitřního dítěte.
Můžete se s ní potkat na živých seminářích Setkání s vnitřním dítětem nebo Osvoboď své vnitřní dítě.

Ráda vám pomůže uzdravit vztah k sobě sama a tím i okolní vztahy. Na šťastné dětství totiž není nikdy pozdě! I vy můžete odložit tíhu a bolest minulosti a začít žít naplňující život plný radosti, odvahy a lásky.

Můj příběh si přečtěte ZDE >>
Komentáře