Jde vrátit čas a udělat věci jinak

Jmenuji se Zuzka a chci se s vámi podělit o ty převratné momenty, které mi do života vnesl Moniky seminář Osvoboď své vnitřní dítě.

S Monikou jsem se setkala před necelými třemi lety na úvodním semináři Setkání s vnitřním dítětem. Ač jsem byla na cestě vnitřního rozvoje už pár let, tento seminář mi ukázal, jak je důležité vrátit se zpět a zatřást se vším, co ještě není pevné.

Po účasti na semináři Setkání s vnitřním dítětem mi bylo jasné, že rozhodně chci jít dál. I tak už jsem v té době byla rovnou přihlášena na pokračující seminář.

Je jedno, jak dlouho jste na cestě a kolik už jste toho prožili, pochopili a „vyčistili“… Monika vede seminář tak, aby si každý přišel k vlastnímu jádru toho, co mu brání žít vědomý a spokojený život.

Na semináři Osvoboď své vnitřní dítě jsem se tehdy poprvé setkala s technikami, které pracují s projevy emocí a opravdu fungují.

Nenapadlo by mě, že se mezi lidmi budu schopna tak hluboce dotknout svých strachů, bolestí, agrese a potlačeného vzteku. Tyto techniky, kterými nás Monika velmi citlivě provázela, totiž mohou pomoci zvládat výše vyjmenované tak, abychom nic v sobě už znovu nepopřeli a nepotlačili, ale abychom jejich projevem a silou zároveň neublížili ani sobě ani nikomu jinému.

Vrátit čas

Největším zázrakem pro mne byl fakt, že jsem mohla vrátit čas a udělat věci jinak. 🙂

Momenty z dětství, kdy jsem si připadala svým okolím odmítnutá, nepřijatá a zapomenutá až skoro „neviditelná“ a které mě tu a tam stále provázely životem i v dospělosti, jsem mohla propustit a prožít si je znova, ale už plné lásky, přijetí a radosti.

Se svým vnitřním dítětem jsem se naplno setkala poslední den kurzu, kde se mi vše propojilo a pochopila jsem, proč jsem se dřív s malou Zuzankou nemohla potkat.

Pár dní a týdnů po kurzu mi přineslo důkaz toho, jak se svět kolem nás „sám od sebe mění“, když si my sami dovolíme změnit naše vnitřní nastavení.

I po třech letech od absolování Moničiných seminářů je pro mne setkávání s tou malou holčičkou nadále vzácné, ale o to víc posilující, když k němu dojde.

Na semináři Osvoboď své vnitřní dítě jsem pochopila, že situace, které mne  vedly k výbuchům vzteku, agresi a až k nepříčetnosti a pocitům bezmoci, jsou nezpracované „bolístky“ z dětství, které se projektují do zcela odlišných situací v mém dospělém životě.

Díky tomuto prozření už tyto projekce mohu často sama odhalit a zastavit svou obrannou reakci v podobě proti-útoku. Tím, že mi do života čas od času šťouchnou, mi tak připomínají, kde ještě se mohu o tu malou Zuzku postarat. 🙂

S odstupem času vidím, že všechno, co nás v životě potkalo, má svůj obrovský význam a smysl pro náš další život, a ráda křičím do dalších lidských životů, že si každá lidská bytost zaslouží lásku a radost bez ohledu na to, jak jeho cesta začala.

Pro mě toto setkání znamenalo začátek cesty k sebepřijetí. Na té cestě jsem dodnes a tu divokou holku v sobě mám čím dál radši.

Na mém posledním semináři s Monikou – Rozšťastnění vnitřního dítěte – jsem pochopila, jak velkým mezníkem na cestě k sebepřijetí a naplnění pro mne celý cyklus Léčení vnitřního dítěte byl. Na doporučení Moniky jsem vyšla vstříc další fázi – léčení raných traumat. (Pomocí metody Somatic Experiencing).

Slovy jen těžko mohu vyjádřit své VELKÉ DÍKY Monice za její nasazení v roli průvodkyně vnitřním světem člověka. Díky ní jsem pochopila jak důležité je, si každý den připomínat, že jen plně přijatí můžeme být sami sebou.

Moničiny semináře vřele doporučuji, zvlášt pokud hledáte cestu, jak naložit s emocemi a pochopit, odkud /z jaké hloubky jejich síla pramení.

Zuzka

PS: Pokud vás uvedený seminář zajímá, více o něm najdete TADY.

Pečovatelka o vnitřní svět člověka a průvodkyně na cestě za radostí.
Žena, která zná svou hodnotu, žije svůj jedinečný potenciál a má vyživující blízké vztahy. Dnes své bolestné dětství vnímá jako cenný dar.

Monika je autorkou ebooku Léčení vnitřního dítěte v pohodlí domova a ONLINE kurzu Léčení vnitřního dítěte.
Můžete se s ní potkat na živých seminářích Setkání s vnitřním dítětem nebo Osvoboď své vnitřní dítě.

Ráda vám pomůže uzdravit vztah k sobě sama a tím i okolní vztahy. Na šťastné dětství totiž není nikdy pozdě! I vy můžete odložit tíhu a bolest minulosti a začít žít naplňující život plný radosti, odvahy a lásky.

Můj příběh si přečtěte ZDE >>
Komentáře