Jsem žena

spokojená, nespoutaná, hravá, radostná, soucitná, milující

a především 

 vědomá si své hodnoty.

Chceš, aby se to všechno stalo součástí tvého života?

Kdysi jsem se vyznala ve značkách aut a síle jejich motorů. Nosila jsem nevýrazné oblečení a v partnerském vztahu jsem byla víc chlapem a náhradní mámou než milenkou a ženou. Vydělávala jsem víc peněz než můj muž, opravovala kola a přivrtávala poličky.

Né, že bych to tak úplně chtěla, ale můj „chlap“ se k tomu neměl.

I když jsem se za to na něj zlobila, dávalo mi to aspoň nějakou hodnotu. Spokojená jsem ale nebyla.

Dokud jsem však v sobě živila mužské kvality, nebylo vedle mě pro opravdového muže moc místa. Krom toho mě začaly dohánět i zdravotní problémy v oblasti gynekologie. Tloustla jsem, byla víc a víc nespokojená a zlobila se na všechny okolo.

Za vinu jsem to dávala především svému partnerovi, ale dnes už je mi jasné, že na vztah jsou vždycky dva.

Já před devíti lety

A tak jsem se jednoho dne rozhodla, že to chci jinak a začala hledat v sobě.

I když mé hledání ještě není u konce, to, co jsem doposud objevila, už bych nevyměnila za nic na světě.

To, co jsem objevila, můžeš mít i ty! Ráda ti s tím pomůžu.

 • Vážit si svého těla a hýčkat ho.
 • Plynout v ženské cykličnosti a přijímat její dary.
 • Vážit si sebe sama a vnímat svou hodnotu. Mít se ráda.
 • Vytvořit vedle sebe prostor pro pravého muže.

Jen málokdy nám však naše mámy byly schopné předat, jak ke svému ženství přistupovat s úctou a vděčností, protože se to taky neměly od koho naučit. Jsou to vzorce, které se dědí z generace na generaci. U nás vládl názor, že muži jsou k ničemu a ženy všechno musí zvládnout samy.

K menstruaci se přistupovalo jako že je „to“ něco na obtíž. A přitom je to tak nádherný dar.

A pokud ti stejně jako mě chyběl táta, ať už fyzicky nebo pocitově, snadno se pak stane, že ho podvědomě začneš hledat ve svých partnerech. To je pak zdrojem mnohých nedorozumění a také žárlivosti. Pro kus lásky a přijetí jsme pak ochotné nechat překračovat své hranice.

Když si stejně tak jako u mě přáli, aby se místo tebe narodil kluk, a podvědomě tě tak i vychovávali, pak těžko můžeš v životě najít své místo jako žena.


Jmenuju se Monika Nisznanská

Pomáhám lidem uzdravit jejich vnitřní i vnější svět, objevit jejich skrytý potenciál a radovat se.

Dnes vím, že můžeme uzdravit kořeny svého ženství, které jsou v našem dětství a stát se ženou, kterou ve svém životě chceme vidět.

Já už jsem v sobě svoji ženu objevila a ráda pomůžu i tobě najít tu tvoji.

Jak vidíš, proměna je možná.

A protože už za těch 17 let, kdy po téhle cestě kráčím vím, kde začít a kudy jít, podávám ti svou pomocnou ruku.

Přijeď na můj víkendový seminář

Jsem žena

Koná se v nádherném prostředí  uprostřed lesů. Prostě v oáze klidu.

Tentokrát to bude především pro lesní ženy. 🙂 Zároveň si necháme pomoci dary jara, které zvou oslavě nového života a nových začátků. Osvěžíme tak náš vnitřní svět, abysme se s odvahou mohly vydat za svými sny.

 • Termín
  16. - 18. listopad. 2018
  začátek v 18 h večeří
  konec kolem 16 h
 • Místo
  Chalupa u Vodnářů, okr, Mirotice
 • Kapacita
  Pouze omezená,
  9 volných míst ze 14
 • Určení
  Seminář je opravdu jen pro ženy :o)
 • Cena
  2 900 Kč kurzovné
  1 150 Kč ubytování + strava

Své místo budeš mít na semináři rezervované uhrazením zálohy ve výši 50 % z ceny kurzovného - tedy 1 450 Kč.

Pokud přijedeš s kamarádkou nebo se svojí dcerou, která bude navíc školou povinná, čekají vás zajímavé slevy. V tom příadě se na mě prosím obrať.  🙂

Seminář ti pomůže nejen ve vztahu k sobě sama, ale i v práci a partnerství.

Míše spadla brada, když si zjistila, co všechno znamená být ženou. Pomohlo jí to i v práci.

Betka byla hluboce dotčená léčivým polem přijetí a podpory.

„Ahoj Moniko, chtěla jsem Ti napsat zhodnocení kurzu hned po mé 1. menstruaci. Představ si, bylo mi dobře – žádné křeče, průjmy, zvracení, nic! No přece jen po těch letech šílených bolestí se ve mně objevilo trochu skepse a říkala jsem si: „Jedna vlaštovka jaro nedělá“, tak jsem chtěla počkat do 2. menstruace. Na jejím začátku mi na chvilku bylo špatně od žaludku, ale pak přišla mamka, hladila mě po hlavě a do 2 minut to pominulo. Myslím, že ještě něco málo doznívalo, co jsem potřebovala dočistit. Každopádně menstruace je teď v pohodě a to je obrovská úleva.
No a celkově ten efekt semináře na sobě cítím. Hodně mě překvapilo, že se chci spojovat s dalšími ženami a něco společně vytvářet. Dřív jsem striktně vyhledávala jen mužské kolektivy. Taky mi i začaly víc tikat biologické hodiny a cítím, že bych si už přála rodinu. No a taky můj chlap doma začal být víc chlapák a rebel. Hlavně proto, že já jsem víc a víc ženou. Jsem moc ráda a děkuji Ti za Tvůj kurz. :)„

Lída Špačková Terapeutka, lektorka a autorka terapeutických panenek, www.lidoll.cz

„Na semináři jsem našla odpovědi na své otázky a zároveň vše mohla i zažít. Odnesla jsem si z něj změnu úhlu pohledu na sebe, svůj život a odvahu učinit změny ve svém životě vůči sobě a těm, se kterými žiji. Setkání s Monikou a Lindou, které mě oslovily svoji moudrostí, aromaterapií a bylinkami, ve mně rozprostřelo lásku, klid a bezpečí. Pro tyto krásné zážitky a objevy seminář vřele doporučuji ženám, které potřebují oporu a pomoc při řešení svých problémů. S ženským kruhem bezpečí to jde mnohem lépe. Nikdo vás nesoudí a to pro mě bylo velmi důležité. Vše, co jsem prožívala se skupinou je něco naprosto skvělého a úžasného. Jsem spokojená a s vděčností přijímám. Za vše nové, co nastalo v mém životě, děkuji Tobě, Moniko a Lindě.“

Lenka ČervinkováSdlčany

„Chtěla jsem hlavně vypnout nabrat dech a nasytit se ženskou energií. Následně jsem byla nadmíru spokojená. Odnesla jsem si vědomí, že je vše v pořádku a cítím větší klid a zároveň vnitřní sílu. Návštěva bylinkářky Lindy s jejími esenciálními oleji seminář krásně doplnila. Seminář bych doporučila ženám, které se chtějí vydat na cestu k sebeobjevování a seberozvoje. Jako bych na chvíli spatřila mapu, díky níž se můžu z džungle všedních dní posunout o kus dál. A to přeji každé ženě.“

Marie

„Seminář byl velmi silný zážitek, kde jsem si uvědomila, že svému tělu moc nerozumím a neumím s ním komunikovat. Nejdůležitější pro mě bylo poznání cyklu ženy. Více teď rozumím svým pocitům a stavům a lépe se přijímám jako žena. Už neříkám „Už jsem to zase dostala…“, ale děkuji za tento dar očisty, kterou jako ženy máme. Seminář bych doporučila všem ženám, aby si začaly více vážit samy sebe a více porozuměly svému tělu. Odjížděla jsem s pocitem, JSEM ŽENA!“

Lenka ŘíhováPísek

Čeká na Tebe kouzelná cesta

 • Spojíš se svým ženstvím a s pocitem, že není třeba bát se být ženou.
 • Objevíš dary ženství a kouzlo ženské cykličnosti.
 • Spojíš se se svým tělem a jeho moudrostí.
 • Projdeš přechodovým rituálem k uctění tvého ženství.
 • Ponoříš se do světa bylin a ženských vůní.
 • Připravíš v sobě a tím i vedle sebe prostor pro opravdového muže.
 • Zažiješ nejedno překvapení v kruhu podpory a hlubokého porozumění.
 • Zjištíš, že společenství žen může být mnohem víc než pouhý „slepičinec“.

Na nedělní dopoledne se k nám připojí jedna voňavá bylinkářka.

Ukáže nám, jak můžeme pomocí bylinek a vůní podpořit své ženství a léčit své tělo.

Linda Mahelová

Inspiruji druhé, aby skrze vztah k přírodě objevili vztah k sobě.

Jsem bylinkářka a aromaterapeutka. Napsala jsem e-book 10 bylin k očistě vašeho těla. Jsem autorka projektu Provoněný den. Oblastí bylin a práce s energií se zabývám přes dvacet let. Vedla jsem několik seminářů o vůních. Vždy mě těší společné naladění na fenomén vůní, skrze který se dostáváme také blíže své podstatě.

Dotek je mou další vášní. Ráda pracuji s lidmi a baví mě vzájemné objevování kouzla vůní.

Pomáhám ostatním, aby skrze uvědomění si sama sebe a svého propojení s přírodou zažívali naplněnější a šťastnější život.

www.lindamahelova.cz

Vůbec to nečekaly...

„Nevěděla jsem, co mě na semináři čeká. Byla velice překvapena, co všechno se tam se mnou odehrálo. Jak silná energie tam byla, tak čistá. Odvezla jsem si víru, že jsem Žena taková, jaká jsem, se vším pozitivním i negativním. A vše, co považuji za negaci, jsou vlastně jen pocity, kterým nerozumím. Spolupráce Moniky a Lindy byla tak krásná a čistá. Obě jsou neskutečně krásné ženy a úžasné bytosti. Linda mi ukázala věci, které jsou kolem nás a jak se na ně mohu dívat.
Příroda je mou součástí a já se s ní spojuji a prožívám díky tomu krásné dny, které jsou pro mne něčím výjimečným. Žijeme v mužském světě a já sama jsem měla pocit, jak musím být výkonná a pořád s někým soutěžit. Dnes vím, že to nemusím, hlavně ne se ženami. Spíše naopak, být tu pro ně a pomoci. Stýkat se s nimi a sdělovat si své zkušenosti. Petra mi ukázala, jak se stravovat i jinak. Mohu říci, že to praktikuji doma a děkuji svým synům, jak mi v tom pomáhají.“

Ivana TěšínskáČeská Lípa

„Na seminář mě přivedlo volání vnitřní ženy, která uvnitř mě čekala, až se přestanu bát podívat se jí do očí a objevit její krásu a možnosti. Přála jsem si sdílet s dalšími ženami své pocity, ty hluboko ukryté, které jen tak někomu nevyprávíte. Někdy dokonce ani sama sobě ne. Seminář šel hluboko pod kůži.
Skvěle koncipovaný program mi dal dostatek prostoru pro uvědomění si bolestí, které se s mým ženstvím pojí. Ale nabídl i cestu dál. Díky Moničině citlivému přístupu a otevřenosti všech účastnic velmi rychle vznikl bezpečný prostor, kde jsem si mohla dovolit být sama sebou. Cítit a bez zábran prožít vše, co přicházelo. Smát se, plakat, tančit i se choulit do deky.
Nejdůležitějším poznatkem pro mě bylo zjištění, že nemusím být pořád stejná, stabilní. A vlastně ani nemůžu, protože jsem žena - cyklická žena. A být žena je super! Mohu být každý den jiná, a přesto jsem to stále já. A ta úplně nejlepší část na tom je ta, že moje proměnlivost je zcela v pořádku a můžu si ji užívat.
Přijetí vlastního ženství je jako nalezení velkého pokladu. Ani v dospělosti není pozdě začít si vážit všech darů, které jsme dostaly do vínku. A právě Monika je na této cestě úžasným průvodcem.
Skvělou atmosféru doplnila nedělní návštěva bylinkářky Lindy. Vůně, které s ní přišly, rázem zaplavily celý dům. Úplně jsme se v nich koupaly. Uvědomila jsem si, jak je čich pro mě důležitý. Díky Lindě jsem si našla tu svou esenci, kterou jsme si odnesla sebou domů v podobě osobního parfému, aby mi byla oporou, kdykoli ji potřebuji.
A doslova třešničkou na dortu byla úžasná vegetariánská kuchyně, kterou pro nás celý víkend připravovala Petra. Byla pro mě velkou inspirací, jak se lépe starat o své tělo s radostí z vaření i jezení.

A jestli bych uvítala nějaké zlepšení?
Ano, víkend je strašně krátká doba. Pokud by byl seminář delší, byla bych ráda. :)“

Julie Jahelkovákoordinátorka vzdělávacích programů, České Budějovice

A ještě něco ti prozradím.

Každá z nás je jinak ženská. Má jiný poměr ženské a mužské energie. Má jinou záři, jiný jedinečný potenciál. Není třeba se s kýmkoliv srovnávat, nanejvýš se nechat inspirovat.

Právě poměr mezi tvou ženskou a mužskou energií volá do tvého života pasující mužský protipól.

Můžeš to ovlivnit.

Ženu v tobě stačí jen probudit. Už dávno ji v sobě máš.

Ona totiž jen čeká, až ji pozveš do svého života.

Máš v sobě veškerý jedinečný potenciál tvého ženství. 

Důvěřuju Ti.

Kromě překvapení, které tě čekají na samotném semináři, pro tebe mám ještě dvě další. Obě získáš ZDARMA.

Hodinová konzultace po skypu

v hodnotě 600 Kč

Protože tuším, že až se vrátíš domů, bude mít tvé blízké okolí tendenci vrátit tě zpátky, rozhodla jsem se, dát ti jako podporu hodinovou konzultaci po skypu, která ti pomůže udržet si nově získané vnitřní rozpoložení.

Mé tělo, miluji Tě!

audionahrávka v hodnotě 230 Kč

Lásku ke svému tělu je potřeba podporovat. Proto jsem vytvořila tuto nahrávku, která ti v tom pomůže.

Je to skvělý pomocník jak pečovat o toho nejvěrnějšího společníka, kterého máme.

Obě je získáš tím, že se osobně zúčastníš semináře.

Těším se na Tebe!