„Učím lidi, jak uzdravit své dětské já a žít spokojenější radostnější život.“

Monika Nisznanská

Lektorka a terapeutka emočních zranění z dětství

Kdo jsem?

 • Milovnice života a divoká žena
  která miluje upřímnost a pravdu až na dřeň, ráda zpívá, tancuje a často se naplno a nahlas směje. 🙂
 • Autorka
  online kurzu Léčení vnitřního dítěte a dalších online produktů.
 • Lektorka a terapeutka
  Na svých semináříchv terapiích pomáhám lidem propustit bolest minulosti, uzdravit traumatické zážitky a žít spokojenější život s naplněnějšími vztahy.

Jak a proč jsem se já setkala se svým vnitřním dítětem?

Byly to  především mé partnerské vztahy, které mě donutily začít pátrat, proč se mi dokola opakují stále stejné situace.  Moje velká žárlivost a závislost na partnerovi byly neúnosné nejen pro něj, ale i pro mě samotnou. A tak jsem začala hledat a našla v sobě tu malou vystrašenou, opuštěnou holčičku, která netoužila po ničem jiném než potom, aby tu pro ni někdo skutečně byl a měl ji rád.

Tím člověkem jsem se stala já sama. Od té doby do mého života začaly vstupovat zázraky. 

Tahle terapie je opravdu zázračná a já moc ráda pomůžu i vám do života pozvat zázraky, které umí.

Moje cesta životem...

Dětství

Dopátrala jsem se, že jsem vznikla z jednoho jediného spojení. Asi jsem sem hodně chtěla. 🙂 To, co následovalo, už zas až tak radostné nebylo. Táta nevěřil, že jsem jeho, proto v mém životě nikdy nebyl a máma chtěla kluka. Navíc byla nemocná a umřela, když mi bylo 10 let.

Pak mě vychovávala teta, se kterou jsme si vzájemně uštědřily další hluboké rány ve vztahu plném nepochopení, zákazů a chorobných závislostí. Dnes už s velkým odstupem zároveň vidím, za co jí můžu být vděčná.

Chybějící porozumění a lásku jsem hledala u starších žen a vlastně i mužů. Ztrátu každé blízké osoby jsem nesla hodně těžce. Na jednu stranu jsem snadno přilnula ke každému, kdo mi projevil náklonnost, a na tu druhou jsem k sobě nikoho nedokázala opravdu pustit z podvědomého strachu z další ztráty.

Měla jsem pocit, že se celý svět proti mě spikl a často jsem se ptala..

Proč zrovna já?

Proč zrovna já jsem musela přijít o mámu tak brzo?
 Proč zrovna mě odmítl můj táta, ještě než jsem se narodila? Proč pro mě nikdy žádný jiný táta nebyl?
Proč jsem nikdy nebyla nikomu dost dobrá?
Proč za mnou pořádně nikdo nestál a nikdo mě nepodporoval?

Všude kolem sebe jsem viděla především to špatné.

K tomu jsem si postupně začala vytvářet ochranné obaly v podobě přibývajících kil.

Dospělost a vztahy

Asi není překvapivé, že pokud bylo naše dětství bolestné, ani v dospělosti se nám nežije lehce. Dnes už taky vím, že nešťastní můžou být i lidi, kteří měli na první pohled pohodové dětství. Nenasycení vývojových potřeb z dětství totiž volá po svém dosycení u všech z nás.

Mně chybělo podporující zázemí a zdravé vzory ženství a funkčních partnerských vztahů. Pak jsem se nemohla divit, že jsem se chovala spíš jako chlap, a tak jsem se i oblíkala. Nevěřila jsem si a partnerské vztahy mi vůbec nefungovaly. Navenek jsem však působila jako silná holka, která si vždycky poradí a nikoho nepotřebuje.

Pod tvrdou slupkou jsem skrývala strach a nedůvěru v lidi i v život a hluboké rány na srdci. Zároveň jsem toužila po uznání a aby si mě někdo všímal, a tak jsem na sebe často strhávala pozornost.

Pro kousek lásky a přijetí bych udělala cokoliv. Neznala jsem své hranice, a díky tomu jsem je snadno nechala překračovat. Často jsem šla i do velké sebedestrukce. Taky to znáte?

...uzlíček nervů a kontroly.

Neměla jsem se ráda a nevěřila si. Dokola jsem řešila, co mi kdo řekl a co jsem měla udělat jinak. Všechno a všechny jsem potřebovala mít pod kontrolou, aby se nedej bože nestalo něco, co by mě zkontaktovalo s mými emočními zraněními. Žila jsem v obrovském napětí, což se začalo projevovat i na mém zdraví.

Vztahy v mé rodině byly napjaté a kolem sebe jsem měla jen pár přátel, mužského rodu žádné. Často jsem okolo sebe kopala a vinu za moje trápení dávala ostatním.

Když jsem svému partnerovi přišla na nevěru, zlomilo mě to. Chtě nechtě jsem si však po čase musela přiznat, že jsem k dění v našem vztahu přispěla svým 50% dílem, za který jsem zodpovědná. V tom momentě mi došlo, že pokud chci ve svém životě nějakou změnu, potřebuju začít u sebe. Dnes jsem přesvědčená, že chtít po partnerovi všechno, čeho nám nedostalo v rodině, je ve vztahu cesta do pekel.

 

Punťa, můj maňásek z dětství, který byl prvním vnějším pojítkem s mým vnitřním dítětem.

Našla jsem cestu ven...

Tenkrát poprvé jsem se rozhodla následovat svůj vnitřní hlas a odešla po sedmi letech vztahu. Bylo to dva roky po naší epizodě s nevěrou, těsně před stavbou společného domu a s hypotékou na krku. Vydala jsem se na cestu sebepoznání a uzdravování hlubokých ran v mém srdci, i když to mnoho lidí kolem nechápalo.

Netrvalo dlouho a potkala jsem muže, který po té cestě šel se mnou. Vedle něj jsem naplno zažila, jaké to je být přijatá se vším všudy, respektovaná a podporovaná. Až ve vztahu s ním jsem objevila své vnitřní dítě a našla tak své životní poslání, pro které každé ráno vstávám s chutí.

Díky terapii vnitřního dítěte se mi významně podařilo rozpustit mou žárlivost. Čím víc svobody a uvolnění ode mě přicházelo, tím raději se ke mně můj muž vracel domů.

Až vedle něj jsem začala rozkvétat v ženu a mohla se věnovat jen tomu, co mi dává smysl a co mě baví. Zjistila jsem, že když každý ve vztahu pečuje o svůj vnitřní svět a oba o kvalitu vztahu, může být ve vztahu rok od roku líp.

Vzájemně jsme se podporovali a dál se podporujeme, dnes už jako velmi blízcí přátelé, v nalezení seba sama, následování svého vnitřního hlasu a své nejhlubší pravdy.

Opakovaně se mi potvrzuje...

„Pokud opravdu něco chceš, celý vesmír se spojí, abys své přání uskutečnil.“

Paulo Coelho, Alchymista

Jak vypadá můj život dnes?

Trvalo to sice dlouho, ale podařilo se mi naplno vystoupit z role oběti a stát se tvůrkyní svého života. A šlo to ještě dál. Dnes už vím, že se můžu odevzdat životu a s důvěrou, že se vše děje nejlíp jak může, plout na jeho vlnách. 

 • Své bolestné dětství vnímám jako svůj největší dar. 
 • Mám se ráda a už pro nikoho sebe nezaprodám.

 • Dokážu se za sebe postavit a pečovat o svůj prostor.
 • Věnuju se už jen činnostem, které mě baví a dávají mi hluboký smysl.
 • Do života mi přišlo mnoho nových přátel i mužských, se kterými sdílím stejné hodnoty.
 • Mám kolem sebe už jen lidi, kteří mě přijímají takovou, jaká jsem, chtějí se mnou být a radují se se mnou.

 • Lidi, kteří mi nejvíc ublížili, dnes vnímám jako své nejcennější učitele a děkuju jim.
 • Nic si neberu osobně a do svých vztahů vkládám především lásku a respekt.
 • Narovnala jsem vztahy v mé rodině, každý tam teď má své místo.

 • Nikoho se nesnažím měnit, jen sebe sama a to jen ve smyslu uzdravení se.
 • Převzala jsem plnou zodpovědnost za kvalitu svého života.

Tohle vše může díky léčení vašeho vnitřního dítě vstoupit do života i vám.

„Jsem přesvědčená o tom, že uzdravení dětí v nás, výchova dětí k zodpovědnosti za vlastní život a respekt jejich jedinečnosti, jsou cestou ke zdravým vztahům a tím i zdravé společnosti.“

Vzdělání, zkušenosti a absolvované výcviky

 • Výcvik AROMATERAPIE
  (Právě probíhá)
  Nedalo mi to, a rozhodla jsem se naučit se používat vonné oleje profesionálně. Už se moc těším až mě i vám pomůžou léčit trauma.
 • Základní kurz aromaterapie (IAT)
  (08/2022)
  Už od dětství mám hodně citlivý nos, ale dlouho jsem ho neposlouchala. Díky tomuhle kurzu jsem se jen utvrdila, jak moc léčivá je práce s vůněmi a naučila jsem se, jak ji i na mých kurzech používat bezpečně.
 • Lektorský kurz Thetahealing - BASIC DNA
  (07/2022)
  Základy toho, co tahle úžasná metoda umí odteď můžu i já předat vám. Není nad to, když si člověk umí pomoci i sám.
 • Kurz metody ASSYST
  (03/2022)
  Díky téhle přelomové metodě vám dokážu pomoci v situacích akutního nervového přetížení, aby se z něj nevyvinulo trauma.
 • Výcvik SOMATIC EXPERIENCING
  (Právě probíhá)
  Jedno velké DĚKUJU této přelomové metodě léčení traumatu. Jsem tu především proto, že mnohá dětská emoční zranění jsou u mých klientů přítomna na úrovni traumatu. Už teď vám s tím dokážu velmi účinně pomoci.
 • THETAHEALING kurzy
  (2021, 2022)
  Za mě jedno velké WOW! Tahle metoda zrychluje veškeré uzdravování. Ráda vás jí provedu.
 • Lektorka pro PROJEKT SEBEDŮVĚRY
  (2019 - současnost)
  S tímto projektem chodíme s mými kolegy do škol a pomáháme dětem s posílením sebedůvěry. Aleluja, že něco takového existuje už pro děti! Přinášíme jim hlubší porozumění ve vztahových rovinách a především ve vztahu k sobě sama a rozkrýváme jim nástrahy světa médií.
 • Remedium: Kurz základní KRIZOVÁ INTERVENCE
  (2019)
  Kurz, díky kterému vám můžu pomoci zvládat a ošetřit krizové a vysoce stresové situace.
 • Výcvik Tělo, srdce a duše s Alanem Lowenem
  (2017 - 2019)
  Výcvik, který mi pomohl objevit a umět opečovat mé hranice. Probudil hlas mojí duše. Ukázal mi, jak důležitá je intimita ve vztahu dvou lidí a jak se s ní dá zacházet tak, aby hluboce léčila a oživovala. Jak na to, ráda ukážu i vám.
 • Výcvik SYSTEMICKÝCH KONSTELACÍ u Bhagata J. Zeilhofera
  (2016 - 2017)
  Metoda, která je úžasnou nadstavbou terapie vnitřního dítěte. Dokáže v rodinných systémech narovnat a rozpustit to, co už je mimo náš vnitřní prostor. Díky ní můžete propustit, co vám nepatří.
 • ŠAMANSKÝ VÝCVIK u Johna Hawkena
  (2016 - 2017)
  Přístup k dění v životě, který mě provází už od dospívání. Tenhle výcvik mi jen potvrdil, že nás život vede a je třeba se mu jen odevzdat, aby se nám žilo lehce.
 • Výcvik v BIOENERGETICE u Johna Hawkena
  (2015)
  Bioenergetika dle Wilhelma Reicha mě naučila základní práci s tělesnými a emočními bloky. Pomohla mi porozumět našim obranným mechanizmům a najít cestu, jak je začít rozpouštět.
 • Výcvik PŘECHODOVÝCH RITUÁLŮ Návrat Bohyně s Barborou Zemanovou
  (2013)
  Výcvik, ve kterém jsem objevila svoji hodnotu jako žena a sílu ženské sounáležitosti. Odnesla jsem si z něj moudrost, hloubku a léčivou sílu přechodových rituálů, kterými provázím na svých ženských seminářch.
 • MATKA MĚSÍCE v systému Mirandy Gray
  (11/2013)
  Požehnání, které mi pomáhá léčit hluboká ženská zranění a uzdravovat vztah žen k jejich ženství a lůnu.
 • Kurzy pro děti v lese
  (2013 - 2017, Německo)
  Les je moje láska už od dětství. Baví mě děti propojovat s přírodou a učit je jejím zakonitostem v místě, které tak miluju. Tam se vracím do dětství a děti na tyhle dobrodužné cesty beru s sebou. 🙂 Stavěli jsme domečky pro skřítky a loupežnické chýše. Tvořili jsme z přírodních materiálů, lezli po stromech a byli venku za každého počasí.
 • Kurz PRVNÍ POMOC pro děti
  (2011, Německo)
  Je na místě vědět, jak se zachovat, když už se něco semele.
 • Kvalifikační kurz péče o děti
  (2011, Německo)
  Kurz v rozsahu 160 hodin, který mi rozšířil obzory v kreativní a naslouchající péči o děti. Mám vždy štěstí na skvělé zkušené a otevřené lektory. Díky za to i tady.
 • CHŮVA pro děti ve věku od 0 do 10 let
  (1998-2000, 2001, 2010-2017 - Německo, Severní Irsko)
  Čas s dětmi mi přinesl mnoho cenných zkušeností a uvědomění pro moji práci s vnitřním dítětem a obráceně. Děti jsou pro mě velcí učitelé a pomocníci pro návrat do dětských světů v nás dospělých.
 • Studium čínské medicíny - obor AKUPUNKTURA
  (2005 - 2009)
  Systém, který mi od základu obrátil pohled na lidský život v duchu: „Vše souvisí se vším.“ Mou práci ovlivnil především v přístupu ke stravě, jako léku, se kterým se potkáte i na mých seminářích.
 • Univerzita Pardubice - obor: Jazyková a sociokulturní studia
  (2000 - 2004)
  Zakončený státnicemi z Psychologie, Sociologie a Německého jazyka.
  Díky tomuto studiu, mé závěrečné terénní práci a praxi jsem si naplno uvědomila, jak důležité jsou pro dítě zázemí, pocit bezpečí a přijetí a nasycení základních vývojových potřeb, aby mohlo vyrůst ve zdravého člověka po fyzické i psychické stránce.
 • Certifikace v rozličných masážních technikách
  (2006 - 2012)
 • Účast na mnoha dalších workshopech, seminářích a terapiích
  zaměřených především na léčení těla, srdce, duše a vnitřního dítěte u úžasných lektorů jako jsou: Svarup a Premartha, John Hawken, Eva Velechovská, Alan Lowen, Janu Soren Ventegodt a mnoho dalších.
  (2000 - 2020)