3 TIPY jak se nenechat vytočit

Když mluvím o tématech, která lidem brnkají na jejich citlivé struny, potkávám se někdy i se slovními útoky a hejty k mojí práci.

Kdysi by se mě dotkly, zastavily mě v postupu dál. Dnes je vítám a děkuju jim. Právě teď mám díky nim příležitost ukázat vám, jak i přes to zůstat nad věcí.

Tady máte dva z nich, které mi přišly jako reakce na můj nový online kurz JAK NA KONFLIKTY.

Víte, čím to je, že i krásné a přínosné věci, vedle těch útočných, dokážou někoho naštvat?

Lidi může vytočit i vaše dobrá nálada, hlasitý smích, blízkost dvou lidí na veřejnosti, stejně tak jako nemístná poznámka, kritika nebo rychlý soud.

I pohled na něco hezkého může v lidech aktivovat jejich vlastní rány na srdci. Především v případě, že jim samotným se něčeho takového nedostává a nedostávalo se ani v minulosti.

To je hned první bod, který vám může pomoci zůstat víc nad věcí.

TIP č. 1

Kdykoliv někoho vytočí vaše chování, zkuste si uvědomit, že se to dotýká jeho vlastního vnitřního prostoru. Protiútokem si ho chrání, aby se nemusel dotknout opakované dávné bolesti.

Další věcí je váš vlastní vnitřní prostor. I vy si v sobě nesete leckdy opakující se zkušenosti ponížení, nepochopení, nezájmu a odmítnutí.

Jakmile někdo venku přijde s podobnou energií, otevírá to vaše emoční rány. Třeba takovou:

Kdy jste jako dítě chtěli něco říct, ale nikdo vás neposlouchal.

nebo

Jste se chtěli pochlubit svým úspěchem, ale rodičům to připadalo bezvýznamný nebo ne dost dobrý.

Už jste doma?

Pokud je vám to hodně známé, vězte, že konflikty ve vašem životě vznikají i díky tomu, že i vy podvědomě utíkáte od téhlé dávné bolesti slovním útokem a obviňováním někoho, kdo vaši ránu nezpůsobil, jen ji dokáže velmi dobře trefit.

TIP č. 2

Kdykoliv se bude schylovat k hádce, podívejte se na to, čeho se situace venku dotýká ve vás. Podobá se něčemu, co jste zažívali jako dítě?

Proč je to důležitý?

Jakmile si totiž uvědomíte, že máte co dočinění s minulostí jak vaší, tak vašeho protějšku, otevírá se vám možnost uklidnit tyhle spodní proudy.

Tím posledním, neméně důležitým momentem, je vaše ochota se domluvit.

Jak to máte?

Potřebujete ve vyhrocených situacích za každou cenu vyhrát? Snažíte se druhou stranu udolat argumenty? Nebo vám na vašem vztahu záleží a chcete najít řešení?

V posledním ze tří tipů vás pozvu prohlédnout si vaše motivy hádek.

TIP č. 3

Pojďte se podívat, co je cílem vašich hádek. Chcete za každou cenu vyhrát nebo se domluvit?

Když bude vaším záměrem v kofliktních situací se dohodnout, budete s největší pravděpodobností volit úplně jiný způsob komunikace.

Jakmile začnete používat tyhle tři revizní přístupy, získáte především čas. Nic se nemá jíst tak horké. A nic není tak žhavé, jak to na první pohled vypadá. Zároveň se dozvíte mnohem víc o sobě i lidech kolem vás.

Pokud se chcete dozvědět ještě víc, čeká na vás můj zbrusu nový online kurz JAK NA KONFLIKTY.

Těším se na vás uvnitř kurzu.

Monika

Pečovatelka o vnitřní svět člověka a průvodkyně na cestě za radostí.
Žena, která zná svou hodnotu, žije svůj jedinečný potenciál a má vyživující blízké vztahy. Dnes své bolestné dětství vnímá jako cenný dar.

Monika je autorkou ebooku Léčení vnitřního dítěte v pohodlí domova a ONLINE kurzu Léčení vnitřního dítěte.
Můžete se s ní potkat na živých seminářích Setkání s vnitřním dítětem nebo Osvoboď své vnitřní dítě.

Ráda vám pomůže uzdravit vztah k sobě sama a tím i okolní vztahy. Na šťastné dětství totiž není nikdy pozdě! I vy můžete odložit tíhu a bolest minulosti a začít žít naplňující život plný radosti, odvahy a lásky.

Můj příběh si přečtěte ZDE >>
Komentáře