K ZÁZNAMŮM kongresu SEBEPŘIJETÍ tudy > > > 

#16: JAK SE začít MÍT RÁD? (Podcast)

Ptá se Jirka, a jeho dotaz zní:

Jak a kde se naučím mít se rád? Myslím, že s tím mám docela potíž i v mých 43 letech.

Muž nebo žena, je to jedno. Všichni jsme byli děti a všichni jsme se od našeho blízkého okolí měli naučit sebelásce. Kdo to tak ve své rodině měl? Kdo měl ve svých rodičích zdravé vzory sebelásky?

Já tedy ne.

Nicméně nevadí. Ani na sebelásku není nikdy pozdě! Jít na to přes to dítě ve vás, je za mě jedna z nejpřímějších a nejrychlejších cest.

Jakto?

Především proto, že vy nejlíp víte, co jste jako dítě potřeboval, abyste se cítil milovaný, podporovaný a přijímaný takový, jaký jste. A taky proto, že tu pro toho kluka ve vás můžete být, kdykoliv bude třeba. Žije ve vás ve všech ve vzpomínkách na dětství, ať už v těch radostných, ale i v těch bolavých.

Jak na to?

Prvním, nejdůležitějším krokem je, ho v sobě objevit a navázat s ním podporující spojení. S tím vám nejlíp pomůže moje audionahrávka, kterou si můžete ZDARMA stáhnout tady >>> 

Pro někoho to může být opravdu zlomový okamžik, jako to bylo pro mě.

Je dobré vzít v potaz, že jednou tahle propojka nestačí. Aby ta změna ve vašem životě mohla být stabilní, je třeba se k němu opakovaně vracet. Být tu pro něj jako ten nejvíc milující a přijímající člověk především ve chvílích, kdy se cítíte odmítaný, nedostatečný, opuštěný.

Uvědomit si, co jste v takových chvílích potřeboval jako dítě a z pozice dospělého to tomu klukovi v sobě dát. Funguje to i v představě.

Zároveň je tu i spousta věcí, které tu můžete dělat pro sebe, protože to dítě ve vás jste přece vy, jen v malém provedení.

Dám vám pár vodítek:

  • Čím byste si mohl udělat radost?
  • Které své kvality můžete už teď ocenit? (Pokud nevíte, zeptejte se svých přátel.)
  • Co se vám v poslední době podařilo. (I kdyby to měla být maličkost)

Je fajn začít drobnostmi. I tady platí pravidlo, kam jde pozornost, tam jde energie. A tak zkuste začít věnovat pozornost tomu, co se vám daří, co vám dělá radost, co vám přináší pocit bezpečí.

Kdybyste i vy ostatní uvítali pořádný pytel inspirace a hlavně kopu vyživujících přepisujících zážitků, ráda se s vámi potkám na mém semináři Osvoboď své vnitřní dítě, po kterým hladina vaší lásky k sobě enormně vzroste. Za to dám ruku do ohně. 🙂

Ať vám to slouží a ptejte se dál!

Vaše Monika

Pečovatelka o vnitřní svět člověka a průvodkyně na cestě za radostí.
Žena, která zná svou hodnotu, žije svůj jedinečný potenciál a má vyživující blízké vztahy. Dnes své bolestné dětství vnímá jako cenný dar.

Monika je autorkou ebooku Léčení vnitřního dítěte v pohodlí domova a ONLINE kurzu Léčení vnitřního dítěte.
Můžete se s ní potkat na živých seminářích Setkání s vnitřním dítětem nebo Osvoboď své vnitřní dítě.

Ráda vám pomůže uzdravit vztah k sobě sama a tím i okolní vztahy. Na šťastné dětství totiž není nikdy pozdě! I vy můžete odložit tíhu a bolest minulosti a začít žít naplňující život plný radosti, odvahy a lásky.

Můj příběh si přečtěte ZDE >>
Komentáře