Recept na pohodové nejen vánoce

Tenhle recept se vám bude hodit nejen v čase kolem vánoc.

Tentokrát budu hodně stručná. Vnímám, že čas je potřebný na důležitější věci než na psaní a čtení dlouhých litanií. Dokonce než na shánění hromad dárků, nakupování do úmoru a uklízení do zblbnutí. Tenhle recept zaručeně funguje, i když postup dodržíte jen částečně.

K vašim pohodovým nejen vánocům vám může pomoci celkem málo.

  • Pustit 100 kg očekávání,
  • přidat 50 l naslouchání a 50 l sdílení,
  • 20x všechno zjednodušit,
  • dovolit si nechat se překvapit 1000 drobnostmi,
  • radovat se ze stovek běžných věcí
  • a uvědomit si, že vánoce jsou jen jedním ze dní v roce.

A co vlastně znamenají pohodovější vánoce? Že je to těžké posoudit? Je to tak. Každý totiž máme o pohodových vánocích jinou představu. Ale co zaručeně vím, že pomáhá, abysme se v těch představách potkali aspoň s našimi nejbližšími, je potřeba o nich mluvit nahlas. Jen málokdo umí číst myšlenky. 🙂

Je potřeba nejen sdílet, co sami chceme, ale i naslouchat druhým, abysme vůbec mohli zachytit, co dělá radost jim. Být ochotní přijmout, že každý to můžeme mít jinak. Být ochotní najít společně řešení, které bude vyhovovat nám všem.

Tak co, už tušíte, jak si své vánoce a svůj život zpříjemníte?

 

Když chceme trávit vánoce s někým dalším a toužíme se na vánoce cítit dobře všichni, nejde jejich průběh tvořit jen podle svých představ.

Bez očekávání, v atmosféře sdílení a naslouchání, bez nátlaků a výčitek, s ochotou přijmout, že každý jsme jiný, budou i vaše vánoce pohodovější a radostnější.

Když těhle „pár drobností“ pozvete do svého života, bude se vám žít líp nejen na vánoce.

 

S láskou a úctou ke každému z vás a přáním nejen radostných vánoc, ale i naplněného roku 2019

Monika

 

Monika Nisznanská
Dnes vím, co je příčinou bolesti v mezilidských vztazích a jak ji účinně léčit. Mým posláním je učit lidi, jak vyléčit své dětské já a tím i své vztahy, a žít tak naplněný život. Můj příběh si přečtěte ZDE >>
Komentáře