#14: Vnitřní dítě už mám, jak teď dál? 3 nejdůležitější KROKY(Podcast)

Dnes tu mám dotaz, který se mi opakuje celkem často. Dostávám ho jak od žen, tak i od mužů. Proto jsem se rozhodla na něj odpovědět formou článku a podcastu, ať to máte černý na bílým.

Přesně zní takhle:

Moniko, stáhl/a jsem si váš ebook Co je to vnitřní dítě i vaši audionahrávku Setkání s vnitřním dítětem. Své vniřní dítě jsem objevil/a a došlo mi, jak moc mě moje dětství ovlivnilo. JAK TEĎ DÁL?

Mám radost, že jste ochotní něco udělat pro váš spokojenější život se vztahy, které vás vyživují. Nejen z mé zkušenosti k tomu přes vaše vnitřní dítě vede ta nejpřímější a nerychlejší cesta.

Je toho spousta, co můžete pro své uzdravení udělat sami. Jednu důležitou věc to chce především. VYTRVAT a s tím dítětem ve vás zůstávat v láskyplném pečujícím kontaktu!

TŘI nejdůležitější KROKY

Mám pro vás tři kroky, které prostě fungujou a vedou ke změně, když v nich vytvrváte.

  1. Hledejte ve svém chování v situacích, které jsou vám nepřijemné, čeho se ve vás daná situace dotýká. Jaký moment z dětství to ve vás spouští?
  2. Jakmile najdete, podívejte se na to, co můžete přímo v dané situaci pro to dítě ve vás udělat.
  3. Udělejte to!

Opravdu je to tak jednoduché. Pokud začnete dodržovat tehle jednoduchý postup, zaručuju vám, že se váš život a vztah k vám samotným začnou hodně rychle měnit.

Na druhou stranu je tu další rozměr emočních zranění, která si mnozí z nás z děství nesou. Můžou být tak hluboká, že na ně vlastně síly nestačí.

V takovém případě je na místě požádat o pomoc někoho zkušeného. Především pokud se jedná o zranění v rovině traumatu.

Ačkoliv už je to v současnosti mnohem lepší, ještě stále je pro mnoho lidí ostuda obrátit se na psychoterapeuta.

Chci vás povzbudit, běžte do toho. S některými stavy si sami pomoct nedokážeme. Kolikrát jsem tímto způsobem požádala o pomoc, když jsem se topila v hlubokých depresích a tři roky v kuse se potkávala s panickými ataky.

Nemusí se vám zrovna dít nic tak závažného. Pokud se vám však nedaří vystoupit z určitých mechanizmů chování, které vám ničí život, i tady je na místě, zkusit to udělat jinak.

Pokud znáte někoho věrohodného, máte na někoho doporučení, obraťte se na něj.

Já tu pro vás taky budu moc ráda.

Nic z vaší minulosti už vás nemusí zžírat. Vše jde postupně přepsat!

S respektem k vašemu odhodlání

Monika

Pečovatelka o vnitřní svět člověka a průvodkyně na cestě za radostí.
Žena, která zná svou hodnotu, žije svůj jedinečný potenciál a má vyživující blízké vztahy. Dnes své bolestné dětství vnímá jako cenný dar.

Monika je autorkou ebooku Léčení vnitřního dítěte v pohodlí domova a ONLINE kurzu Léčení vnitřního dítěte.
Můžete se s ní potkat na živých seminářích Setkání s vnitřním dítětem nebo Osvoboď své vnitřní dítě.

Ráda vám pomůže uzdravit vztah k sobě sama a tím i okolní vztahy. Na šťastné dětství totiž není nikdy pozdě! I vy můžete odložit tíhu a bolest minulosti a začít žít naplňující život plný radosti, odvahy a lásky.

Můj příběh si přečtěte ZDE >>
Komentáře